piątek, 12 września 2014

Czy warto pożyczać?

Pożyczki pod zastaw są dobrą formą szybkiego pożyczania. lombard szczecin prezentujemy informacje związaną z tematem pożyczek.

Problemy ze spłatą?

Ilość niespłacanych kredytów rośnie. Dlaczego Polacy nie spłacają zaciągniętych w banku pożyczek? Czy może winę ponoszą banki, ponieważ źle skalkulowały ryzyko i zdolność kredytową? Czy też to wina kryzysu?

Bez wątpienia najlepiej spłacane są kredyty hipoteczne, nawet te w obcej walucie. Ale nawet w tym segmencie jest gorzej - zaległości jest coraz więcej.


Limity banków

Krótko mówiąc - firmy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o pożyczkę będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi tej firmy. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi Polacy mogli zakładać firmy i inwestować w swój biznes, go rozwijając, potrzebny jest dostęp do kapitału. Mało kto posiada wystarczające środki, jest to bardzo trudna do pokonania bariera. Czasami jednak kończy się to wzięciem pożyczki w wątpliwej instytucji, z bardzo wysokim oprocentowaniem. Nie powinno tak być, ale nie zanosi się, na zmianę polityki przez banki. Wręcz przeciwnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.


Jak pożyczać w banku?

Jak wziąć kredyt i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było uzyskać poradę - idź do doradcy. Niestety, wielu ludzi ufając doradcom finansowym, podjęło fatalne w skutkach decyzje.

Jeśli posiadamy do zainwestowania oszczędności, ale kompletnie nic nie wiemy o bankowości i lokatach, to udajemy się do specjalisty po poradę. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie sprawi, że wybierzemy najbezpieczniejszą opcję. Niestety, okazało się, że doradcy nie wcale nie pomagają klientom. Wciskają lokaty lub kredyty, z których nalicza im się najlepsza prowizja, często nie informując o tym, czym ryzykuje klient. Dlatego wielu ludzi straciło swoje oszczędności.


Problem z kredytem?

Ten sam problem dotyczy kredytów, zwłaszcza długoterminowych, czyli hipotecznych. Duża ilość kredytów w obcych walutach pokazuje, jak przekonujący są doradcy. Wiele osób zaufało, nie zabezpieczając się wcale przed wzrostem kapitału do spłaty. Najwięcej stracili ci, którzy wzięli kredyt, gdy frank był najtańszy. Jednak, wielu z nich po prostu nie zdawało sobie sprawy z ryzyka, ponieważ zaufali specjalistom.

Dlatego nie ufaj doradcom - podejmij mądre decyzje, poświęć czas, by dowiedzieć się więcej o produktach finansowych, czytaj blogi poświęcone tym tematem i wątki na forach internetowych. Pamiętaj - sam musisz zadbać o swoje pieniądze!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz