Czemu lumpeksy
Lumpeksy w dzisiejszych czasach oferują coraz więcej odzieży wysokiej jakości w przystępnych cenach. T-shirt z zeszłorocznej kolekcji popularnych marek można tam kupić za ułamek ich pierwotnej ceny. Bardzo często takie ciuchy noszą minimalne i znikome ślady użytkowania o ile w ogóle. W takich miejscach łatwo zauważyć, ze często przepłacamy za markę, a nie za jakość. Nie raz zdarzyło mi się kupić jakiś markowy ciuch, który okazał się być po prostu złej jakości i po kilku praniach nadawał się co najwyżej na szmatę. Może mam pecha do tego typu spraw, ale cóż. Kupując w ciucholandzie mamy pewność, że ciuch nie skurczy się w praniu, ani że jest źle uszyty.
Second handy - dobre strony
Outlety odzieżowe czy też ciucholandy to wspaniała rzecz dla mających na tyle samozaparcia, żeby szukać wśród niekończących się półek z odzieżą w poszukiwaniu takiej, która będzie nam pasowała. W większości tego typu miejsc ciuchy są w stanie dobrym, gdzie na pierwszy rzut oka nie widać, że nie są nowe (oczywiście poza metką). Markowe i drogie ciuchy w niskich cenach- brzmi dobre i wielu ludzi z tego korzysta. W takich miejscach możemy się ubrać od stóp do głów za cenę jednej firmowej bluzki prosto ze sklepu z firmową odzieżą. Ja uważam, że to dobry interes, ale oczywiście to tylko moje prywatne zdanie.
Najpopularniejsza tkanina na ciuchy
Od tysiącleci bawełna służyła na obszarach o klimacie tropikalnym do wytwarzania lekkich tkanin. Podejrzewa się, że Egipcjanie znali bawełnę już 12 tys. lat p.n.e.potrzebne źródło, ślady włókien bawełnianych z ok. 7 000 p.n.e. znaleziono w jaskiniach w Meksyku, badania archeologiczne dowodzą, że różne gatunki bawełny uprawiano w Ameryce Południowej i Indiach kilka tysięcy lat temu. Najstarsza wzmianka o bawełnie w źródłach pisanych pochodzi sprzed ponad 3 tysięcy lat ? jest zawarta w Rygwedzie. Ok. pięciuset lat później, grecki historyk Herodot (484-426 r.p.n.e.) tak pisał o indyjskiej bawełnie: Rosną tam dziko drzewa, których owocem jest wełna piękniejsza i lepsza od owczej. Mieszkańcy Indii wytwarzają z tej drzewnej wełny swe odzienie.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bawełna_%28włókno%29
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz